Trips

Ako všetci vieme, golfová sezóna na Slovensku trvá od marca do konca októbra a preto vám KMS Golf ponúka možnosť stráviť zimnú časť golfovej sezóny v zahraničí. Našou hlavnou golfovou destináciou je Cyprus, ale vieme ponúknuť klientom aj golfové pobyty v obľúbených destináciách ako je Turecko a Španielsko.


Cyprus


Na tomto krásnom ostrove nachádzajúcom sa v Stredozemnom mori, kde podľa gréckej mytológie povstala z morskej peny bohyňa lásky Afrodita sa nachádzajú štyri golfové ihriská. Každé z golfových ihrísk je niečím jedinečné a aj najnáročnejší hráči si prídu na svoje.

Na ostrove vládne v zimných mesiacoch príjemne golfové počasie, 300 slnečných dní v roku a priame lety z Bratislavy do mesta Paphos či z Viedne do mesta Larnaka 2x týždenne nám spolu tvoria výborné podmienky na zimný golf.


Secret Valley


V preklade ,,Tajomné Údolie“, sa nachádza v prekrásnom údoli lemované stromami a prírodnými skalnatými útvarmi. Menšia zaujímavosť, na dizajne ihriska sa podieľal renomovaný architekt Hans George Erhardt, ktorý má svoje golfové dielo aj u nás na Slovensku, uhádnete ktoré? Je to golfové ihrisko v Skalici.

Ihrisko spadá pod spoločnosť TROON International a výsledkom je pohodové, dokonale udržiavané ihrisko .


Eléa Estate


Pri vchode do majestátneho klubového domu, z ktorého máte celé ihrisko ako na dlani, pozornému oku golfistu neunikne niekoľko storočný olivovník a ako ste si mohli domyslieť Eléa v preklade znamená oliva. Dizajnérom ihriska nie je nik iný ako slávny britský hráč, Sir Nick Faldo . Pri pohľade z terasy clubhouse vás hneď zaujme množstvo rozľahlých a hlbokých bunkrov ,ktoré nesú rukopis tohto šesťnásobného víťaza Majoru .

Ihrisko je rovinaté, lemované olivovníkmi a rôznymi záhonmi, stromami a kríkmi typických pre stredomorskú flóru pri ktorých sa cítite ako keby ste sa prechádzali v parku.


Minthis

Historické a prírodné dedičstvo

Cesta z Pafosu na najvzdialenejšie ihrisko Minthis vám ukáže celkom iný Cyprus. Serpentíny sa skrúcajú pomedzi farmy, ovocné sady a najmä vinohrady… nachádzame sa v centre cyperského vinohradníckeho regiónu.

Minthis je najstarším ihriskom na Cypre a nachádza sa tu zrekonštruovaný kláštor z 12 storočia , ktorý dnes slúži na sobášne obrady a iné spoločenské akcie.

Minthis bolo vždy náročným ihriskom, ale majitelia sa rozhodli pre redizajn ,ktorým poverili duo Tom Mackenzie a Martin Ebert, ktorí dokázali dráhy umne včleniť do tohto členitého kopcovitého priestoru. Pre golfistov pripravili aj nový ostrovný grín na jamke č. 14. Medzi najkrajšie jamky sa celkom iste zaradí č. 10 hneď pri klubovom dome s úžasným výhľadom na okolitú krajinu.

Momentálne prebieha výstavba modernej dedinka so welness spa, s malým námestím s obchodmi a reštauráciami i 44 apartmánmi na prenájom.


Aphrodite Hills

To najlepšie na koniec

Luxusný 5 hviezdičkový rezort rozprestierajúci sa na dvoch stranách hlbokej rokliny. Už pri vstupe do areálu máte pocit ako všetko dýcha dokonalosťou a luxusom.

Rezort bol otvorený v roku 2002 a hrdí sa majstrovskou osemnástkou ,ktorú nadizajnoval Cabel Robinson, renomovaný americký architekt a pripravil dokonalý mix hlbokých bunkrov ,kaskádovitých greenov a vždy dokonale upravených fairwayí.

Ihrisko patrí do rodiny PGA a pýši sa množstvom medzinárodných ocenení, ktoré právom získalo. Hra na ihrisku je povinná s autíčkom, a po dohratí druhej jamky pochopíte aj prečo, čaká vás totižto skoro kilometrová cesta na odpalisko tretej jamky pri ktorej prejdete z jeden strany údolia na druhú nádhernými serpentínami.

Nezabudnuteľný výhľad ponúka jamka č.7, z ktorej musíte prepáliť hlbokú roklinu aby ste sa dostali na green na opačnej strane. Toto cyperské ihrisko je ,,must play“ a každý kto na ňom bude hrať prvý krát bude uchvátený jeho dokonalosťou a precíznosťou.